Menu

Mestské divadlo Trenčín prináša 4. ročník Letných divadelných večerov

Nalaďte sa na divadelný august v Trenčíne bez vstupného!

Leto nie je len čas výletov, turistiky, návštev bazénov, ale aj open air kultúry. Okrem hudobných festivalov sa konajú aj festivaly, prinášajúce iné druhy duchovných hodnôt vytvorených človekom. Jedným z nich je divadlo. Práve na divadelný festival s voľným vstupom sa môžete tešiť v Trenčíne už v auguste.

Aj štvrtý ročník Letných divadelných večerov prináša Mestské divadlo Trenčín. Aby ponúklo pestrú paletu divadelných inscenácií, zo šiestich predstavení polovicu odohrajú hosťujúce divadlá a druhú polovicu herci Mestského divadla Trenčín.

Ústredná téma festivalu sa tak trochu točí okolo Williama Shakespeara. Tento rok oslavujeme jeho 460. výročie narodenia a aj toto je spôsob, ako mu môžeme vyjadriť vďaku za neopakovateľné diela, ktoré vytvoril.

Predstavenia sa odohrajú vždy v sobotu o 19,00 hod. v Átriu pod vežou, výnimku tvorí len predstavenie 29. augusta, kedy si Slovensko pripomína výročie SNP, a teda je voľný deň, vhodný aj na kultúru. Všetky predstavenia budú odohrané zdarma.

Návštevníci Letných divadelných večerov si môžu vybrať z nasledujúcej ponuky predstavení:

sobota 3. 8. 2024 o 19,00 hod.

W. Shakespeare: Veselé paničky Windsorské

Netradične spracovaná klasická komédia v podaní Mestského divadla Trenčín! William Shakespeare napísal hru nadčasovo a aktuálnosť nestratila ani po 400 rokoch. Veru, podvodníci, vypočítavci, klamári a sukničkári sú medzi nami aj dnes. Svet divadla je však spravodlivý a každý napokon dostane to, čo si zaslúži!   

sobota 10. 8. 2024 o 19,00 hod. 

J. Nvota: Nonsens noci svätojánskej

Túlavé divadlo opäť prichádza do Trenčína! Herecká skupina „Prepadlo“ vedená Andonom sa ocitá v kríze, lebo prvá herečka a principál sa rozhádali kvôli nevere, čo ohrozuje existenciu celého súboru. Avšak v svätojánsku noc sú dovolené kúzla a tie dokážu zázraky. Vtipné situácie zámeny milencov sa striedajú s jarmočnými výstupmi remeselníkov v aténskom lese.  Všetko v neopakovateľnej poetike Túlavého divadla.

Túlavé divadlo je známe pouličnými verziami slávnych Shakespearových tragédií, ktoré dokáže obratne prerobiť na komédie. Teraz však tvorcovia siahli prvýkrát po Shakespearovej komédii a venovali ju predovšetkým mladému publiku.

sobota 17. 8. 2024 o 19,00 hod.

P. Barlow: 39 stupňov

Špionážna krimikomédia na motívy rovnomenného kultového filmu A. Hitchcocka 39 STEPS v podaní Mestského divadla ACTORES z Rožňavy je skutočnou divadelnou lahôdkou.

Pôvodný filmový príbeh je upravený pre štyroch hercov. Predstaviteľ Hannaya hrá jednu postavu, no herečka predstavuje tri ženy, ktoré sú charakterovo od seba úplne odlišné. Ostatných dvadsaťšesť postáv hrajú dvaja herci, ktorí sa behom sekundy dokážu zmeniť z policajtov na gangstrov, či z aristokratov na sedliakov.

Divadelná verzia zožala obrovský úspech v Londýne a slovenská verzia má odvtedy viac ako 100 repríz!

sobota 24. 8. 2024 o 19,00 hod.

M. Gavran: Shakespeare a Alžbeta

Skvelý príbeh lásky, fascinácie a moci. Kam až dospeje túžba ovládať druhých? A čo naozaj znamená sloboda? Typické „gavranovské“ vyústenia situácií – filozofia zabalená do komédie, neopakovateľný inteligentný humor a vynikajúce herecké výkony vo fiktívnom príbehu z obdobia renesancie. Inscenácia prináša pohľad do ľúbostného vzťahu mladého dramatika a anglickej kráľovnej. Spracovanie doplnené o autentické Shakespearove texty.

štvrtok 29. 8. 2024 o 19,00 hod.

P. Seriš a F. Teller: Čecháčci a Čoboláci

Pavol Seriš a Filip Teller odhalia pravdu o Slovákoch a Čechoch! Mimoriadna zábava pre ľudí zo Slovenska, najmä študujúcich a pracujúcich v Česku a obzvlášť v Brne. Najlepšia tradícia stand-up comedy znásobená slovnou i pohybovou komikou, ktorá akoby nadväzovala na tradíciu komických dvojíc aké poznáme z minulosti – Voskovec – Werich, Šimek – Grossman alebo Suchý – Šlitr.

sobota 31. 8. 2024 o 19,00 hod.

W. Allen – J. Fischer: Sex noci svätojánskej

Jedna z najlepších komédií, akú Mestské divadlo Trenčín kedy uviedlo, a zároveň jedna z najlepších inscenácií tejto hry!  Príďte sa pozrieť, čo spôsobí príchod bývalej lásky do vzťahu v kríze. Bravúrne výkony P. Trníka, J. Slezáka, Š. Richtárecha, D. Jurčovej, Z. Mišákovej a D. Minarovičovej celkom zblízka neďaleko magického lesa. Šteklivá, trochu rozmarná komédia je ako stvorená na príjemný letný večer!

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Hlavným partnerom 4. ročníka je Mesto Trenčín. Partnermi sú Nadácia ZSE, Flash Art and Science, Art Event, Emcar, Cafe Pohoda, Webprint.

Mestské divadlo Trenčín (MDTN) si vyhradzuje zmenu programu. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presúva. Aktuálne informácie nájdete na webe MDTN a sociálnych sieťach.

 

 

8. júla 2024

Najbližšie predstavenia

3.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
10.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
17.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
19.8.2024 - 19:00
Koloničova kúria
Bratislava - Rača
21.8.2024 - 19:00
hrad
Kežmarok
24.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
29.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
31.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)