Menu

Mestské divadlo Trenčín uviedlo Svetového Slováka Štefánika

Svetový Slovák Štefánik je hra z pera trenčianskej autorky, producentky a herečky Zuzany Mišákovej. Vznikla na podnet predsedu TSK Jaroslava Bašku v rámci spomienky na 100. výročie smrti a budúcoročného 140. výročia narodenia najväčšieho Slováka. Hru v réžii Karola Rédliho uviedlo Mestské divadlo Trenčín 1. decembra 2019 vo Hviezde v Trenčíne.

Inscenácia sa stretla s mimoriadne pozitívnym ohlasom publika dlhým potleskom zvlášť autorke aj celému realizačnému tímu. Odborná kritika vyzdvihla ľahkosť celého predstavenia, ktoré sa neutopilo v predkladaných faktoch, ale stredobodom zostal človek s jeho výnimočnou charizmou ale aj slabosťami. Odborníci sa zhodli na tom, že inscenácia je veľmi vhodná aj pre školy. Z diváckeho hľadiska je predstavenie atraktívne hereckými výkonmi, množstvom hudby a tanca. Celkovo inscenácia Karola Rédliho nesie v sebe vtip a posolstvo podané príťažlivým, v závere dojímavým spôsobom. Rôznymi krajinami nás previedla výborná hudba Diany Minarovičovej, ktorá bola dotvorená choreografiami Jozefa Čakloša, Vladimíra Ondroviča, Veroniky Morrison a Michala Soukupa. Scénografia Silvie Ďurovcovej pripomínala mohylu na Bradle. Na produkcii a dramaturgii sa spolupodieľala Michaela Gallová. V hlavnej úlohe sa predstavil Juraj Hrčka, ktorý pôsobí v úlohe Štefánika absolútne autenticky. Skvelé výkony podáva celý herecký a tanečný tím, v ktorom sa objavujú Danica Jurčová,
Simon Kopunec, Diana Minarovičová, Zuzana Mišáková, Martin Horňák, Miloš Chrappa, Marek Lupták, Filip Štrba, Tomáš Soták, Karin Adzimová, Barbora Čatlošová Drozdová, Jozef Čakloš, Vladimír Ondrovič a Veronika Morrison. Výkony hercov ocenilo aj publikum opakovaným potleskom.

Najbližšie inscenáciu Svetový Slovák Štefánik uvedieme v druhej premiére 10. 12. o 18:30 vo Hviezde v Trenčíne. V postave Štefánika sa predstaví Filip Štrba.

3. decembra 2019

Najbližšie predstavenia

pre školy, rezervácie na t.č. 0905770265, 0948268674
7. júna 2023
10:00
Piano Club
Trenčín
plagát Pinocchio a jeho divadelný sen
predstavenie pre školy - objednávky na č. 0948 268 674
26. júna 2023
10:00
ODA
Trenčín