Menu

Cena Karla Čapka s hercom Mestského divadla Trenčín

Významné podujatie po druhý raz moderoval Štefan Richtárech.

Herci Mestského divadla Trenčín zďaleka nie sú iba divadelnými hercami. Pôsobia v televízii, seriáloch, reklamách, na ďalších divadelných scénach. Niektorým z nich nie je vzdialené ani moderovanie. Už po druhý raz si moderovanie významnej kultúrno-spoločenskej udalosti, ktorá sa pravidelne koná od roku 1990 v Trenčianskych Tepliciach, užil Štefan Richtárech.

„Som poctený, že môžem moderovať toto podujatie,” povedal, keď začal svoju reč pred laureátmi, zástupcami Kruhu priateľov českej kultúry, Spoločnosti bratrů Čapků a hlavnými organizátormi Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Trenčianske Teplice a Mestom Trenčianske Teplice. Svoj prejav obohatil o vtipné momenty a uvoľnil atmosféru tak, aby dôstojné podujatie nevkĺzlo na nižšiu úroveň humoru, no zároveň nepôsobilo strnulo. Celý podvečer sa tak aj vďaka nemu premenil na príjemný umelecký zážitok.  

Novými laureátmi ceny sa stali akademický sochár Ilja Holešovský, Prof. PhDr. Jozef Leikert, PhD., Litt.D., doc. PhDr. Jiří Poláček, CSc. a  MUDr. Eva Šidláková.

Odovzdávanie Ceny Karla Čapka je významnou kultúrnou a spoločenskou udalosťou, ktorá sa spája s mnohými poprednými menami osobností kultúry, publicistiky, filmu a divadla. Nie je len spomienkou na bratov Čapkovcov, ktorí navštevovali svojho otca, MUDr. Antonína Čapka, kúpeľného lekára pôsobiaceho v Trenčianskych Tepliciach. Základnou myšlienkou celého podujatia je otázka česko-slovenskej vzájomnosti a propagácia diela bratov Čapkovcov. Od roku 2010 sa cena udeľuje ako bienále.

 

Autor článku: Silvia Havelková, Foto: Radovan Stoklasa

20. septembra 2022

Najbližšie predstavenia

2. októbra 2022
15:00
Melčice-Lieskové
Lístky sú k dispozícii priamo na mieste
2. októbra 2022
18:00
Omšenie
10. októbra 2022
19:00
Bánovce nad Bebravou
Lístky sú k dispozícii priamo na mieste
16. októbra 2022
17:30
Opatová
19. októbra 2022
19:00
Trenčianske Teplice
plagát Pinocchio a jeho divadelný sen
4. novembra 2022
18:00
Piešťany
plagát Pinocchio a jeho divadelný sen
5. novembra 2022
17:00
Žiar nad Hronom