Menu

V Átriu pod vežou odštartovali Letné divadelné večery

Letné divadelné večery stelesňujú kvalitnú kultúru pre každého

Ako zmysluplne tráviť letné večery? Odpoveďou sú Letné divadelné večery (LDV)! Už tretie prázdniny sa Amfiteáter pod vežou niekoľko sobotných podvečerov mení na originálny divadelný priestor a pristupuje tak k divákom bližšie.

Tento rok Mestské divadlo Trenčín aj vďaka partnerom Mesto Trenčín, Flash Art & Science s.r.o., Fond na podporu umenia, Nadácia SPP, Nadácia ZSE – program Rozprúdime regióny, Emcar Trenčín s.r.o., Webprint s.r.o., Cafe Pohoda a Kebabizňa prináša šesť predstavení bez vstupného. Projekt bol podporený aj z Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK.

LDV už odštartovali

Prvé predstavenie v rámci LDV 2023 sa stretlo s veľkým úspechom. Na programe bol rodinný muzikál Pinocchio a jeho divadelný sen. Podujatiu prialo počasie a bez zveličenia možno povedať, že celé átrium bolo zaplnené, podaktorí sa dokonca museli prizerať postojačky. Inak povedané, vynikajúce vystúpenie sa stretlo s aspoň tak vynikajúcim publikom a štart Letných divadelných večerov môžeme označiť za skutočne vydarený.

Na programe je aj Svetový Slovák Štefánik

Už v sobotu 29. 7.  o 19,30 hod. je na programe príbeh národného hrdinu Milana Rastislava Štefánika. Predstavenie Svetový Slovák Štefánik Štefánika neprifarbuje, ale ukazuje ho čo najvernejšie. Štefánik priniesol svojmu národu vytúženú slobodu, no jeho šťastie zostalo nenaplnené. Ženy ho milovali, muži obdivovali. Môžete sa tešiť na výpravnú scénografiu, historicky verné kostýmy, pôvodnú hudba a množstvo skvelých hereckých výkonov!

V rámci nedávnych Štefánikových dní, ktoré sa konali pri príležitosti 143. výročia narodenia gen. Milana Rastislava Štefánika v Múzeu M. R. v Košariskách, sa autorka hry Svetový Slovák Štefánik Zuzana Mišáková s autorkou hudby k predstaveniu Dianou Minarovičovou  zúčastnili originálnej besedy, ktorú organizovalo Slovenské národné múzeum – Múzeum národných rád Myjava. Na fotografii sú obe pri originálnom bicykli M. R. Štefánika v Múzeu M. R. Štefánika v Košariskách. Spolu s nimi bol hosťom spisovateľ Jozef Banáš. Aj to vraví o kvalite spracovanej inscenácie, ktorá bola s úspechom uvedená vo viacerých mestách a nové uvedenia sa pripravujú. Nezmeškajte toto predstavenie v Trenčíne! V hlavnej úlohe sa tentoraz predstaví Filip Štrba. 

Karin Adzimová

Na hru dejinne nadväzuje inscenácia Nádej Dubček, ktorá je na programe 5. 8. o 19,30 hod. Okrem toho sa v auguste môžete tešiť na Moliérovho Lakomca a predstavenia  hosťujúcich divadiel Actores The Family Bandwagon a Efeméra & Trio Olga Polievka.

 

Autor: Silvia Havelková

25. júla 2023

Najbližšie predstavenia

10. marca 2024
18:00
Bánovce nad Bebravou
predstavenia pre školy, objednávky na t.č. 0908 434 241
12. marca 2024
8:30
8:30 - vypredané, 11:00 - voľné
ODA Trenčín
predstavenia pre školy, objednávky na t.č. 0908 434 241
13. marca 2024
8:30
a 11:00
ODA Trenčín
19. marca 2024
19:00
Dom kultúry
Kysucké Nové Mesto
predstavenie pre školy
21. marca 2024
10:00
Košice
21. marca 2024
18:30
Stará radnica
Košice