Menu

Program Letných divadelných večerov je už známy

Príďte si vychutnať predstavenia v Trenčíne pod holým nebom bez vstupného!

Letné divadelné večery 2023 (LDV) prinášajú nevšedné trávenie sobotných podvečerov. Hlavným cieľom projektu je priniesť divadlo medzi ľudí bez rozdielu. Program LDV bol zostavený tak, aby si každý mohol vychutnať „svoju šálku kávy“. Okrem inscenácií Mestského divadla Trenčín budú toto leto v Trenčíne hosťovať aj Mestské divadlo Actores Rožňava a Divadlo Efeméra & Trio Olga z Bratislavy.

Pripomíname, že LDV bez vstupného prináša Mestské divadlo Trenčín aj vďaka týmto partnerom: Mesto Trenčín, Trenčiansky samosprávny kraj, Flash Art & Science s.r.o., Fond na podporu umenia, Nadácia SPP, Nadácia ZSE – Rozprúdime regióny, Emcar Trenčín s.r.o., Webprint s.r.o., Cafe Pohoda a Kebabizňa. Projekt bol podporený z Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK.

A na čo konkrétne sa môžete tešiť v Átriu pod vežou?

Predstavujeme program LDV 2023:

22. 7.  o 16:00 hod.Zuzana Mišáková: Pinocchio a jeho divadelný sen
Mestské divadlo Trenčín
Rodinný muzikál na motívy známej rozprávky Carla Collodiho so zameraním na tému slobodného divadla, ktoré nás spája. Pinocchio musí prekonať samého seba, aby sa stal skutočným  správnym chlapcom. Odporúčame pre všetky vekové kategórie.

29. 7.  o 19:30 hod.Zuzana Mišáková: Svetový Slovák Štefánik
Mestské divadlo Trenčín
Výpravný epos o dobrodružstvách, zážitkoch, ženách, trápeniach a úspechoch národného hrdinu vyrozprávaný s ľahkosťou, ktorá vás poteší i prekvapí. Odporúčame všetkým od 10 rokov.

5. 8.  o 19:30 hod.Zuzana Mišáková: Nádej Dubček
Mestské divadlo Trenčín
Dubček bol v prvom rade dobrým človekom. Uveril jednej idei a potom s ňou bojoval. Dejiny Československa v kocke, ktoré vás budú napriek všetkému baviť. Prežite ich s nami v umeleckej skratke! Odporúčame všetkým vekovým kategóriám od 12 rokov. 

12. 8.  o 19:30 hod. – Moliére: Lakomec
Mestské divadlo Trenčín
POZOR! Nové obsadenie! V hlavnej úlohe Štefan Richtárech!
Nestarnúca klasika. Výsmech z lakomstva a množstvo komických situácií, ktoré vás pobavia. Inscenácia pripomína časy, keď Moliére kočoval po celom Francúzsku so svojou túlavou divadelnou spoločnosťou. Zažite s nami divadlo ako za Moliérových čias! Odporúčame pre všetky vekové kategórie.

19. 8. o 19:30 hod. – Actores: The Family Bandwagon
Actores – Mestské divadlo Rožňava
Komická hudobno-divadelná show. Zábavné predstavenie pre celú rodinu tvorí živá hudba, spev, tanec a komické situácie, ktoré rozohrávajú členovia paranormálnej rodinky medzi sebou a taktiež medzi divákmi. Pristavte sa, pozerajte a počúvajte. V predstavení odznejú evergreeny ako Hit the road Jack!, Tu Vuo Fa L’Americano, It Don’t Mean A Thing, Abba, Addams Family, Miazgovci a mnohé ďalšie v netradičnom aranžmá skvelého klaviristu Arpáda Farkasa. Odporúčame pre všetky vekové kategórie.

26. 8. o 20:00 hod. – Tamás Varga: Polievka
Divadlo Efeméra & Trio Olga
Prvé javiskové naštudovanie nevšednej hry Polievka na svete v réžii Karola Rédliho! Otec, mama a dcéra sedia za stolom pri obede. Zápasia s nie práve čerstvou polievkou a parodujú  rodinnú konverzáciu. Čo však, ak z polievky nikdy neubúda? Čo ak postavy nemôžu z priestoru odísť? A čo ak medzi ne vstúpi nepozvaný hosť, ktorý tvrdí, že im prišiel pomôcť, no jeho metódy sú prinajmenšom zvláštne? A všetko zrazu získa nový význam… Odporúčame od 15 rokov. 

Vybrali ste si? Nezabudnite si poznačiť termíny vašich vyhliadnutých divadelných predstavení! Najlepšie, ak prídete na všetky 😁 Na leto v Trenčíne a najmä na vás, milí diváci, sa teší vaše Mestské divadlo Trenčín.

Autor: Silvia Havelková

10. júla 2023

Najbližšie predstavenia

3.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
10.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
17.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
19.8.2024 - 19:00
Koloničova kúria
Bratislava - Rača
21.8.2024 - 19:00
hrad
Kežmarok
24.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
29.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
31.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)