Menu

Divadlo zo zákulisia

Jubilejná 20. sezóna Mestského divadla Trenčín (MDTN) sa mala pôvodne niesť v duchu autorských predstavení a množstva podujatí. Prišla však situácia, ktorá zatvorila divákov doma. V snahe zachrániť kontakt s divákmi sme si pre Vás pripravili sériu projekcií, ktoré si môžete pozrieť z pohodlia svojich domovov na našom YouTube kanáli. Jediným momentálnym riešením pre divadlá je presunúť sa na obrazovky a tak si nájsť svojich milovaných divákov.

Už 21.11. cez Noc divadiel sme Vám ponúkli záznam predstavenia Z. Mišákovej Svetový Slovák Štefánik, ktoré zaznamenalo veľký úspech. V premietaní našich inscenácií pokračujeme aj naďalej a momentálne sme pre Vás natočili exkluzívnu premiéru novej hry Z. Mišákovej Pinocchio a jeho divadelný sen. Muzikál o Pinocchiovi si môžete pozrieť cez sieť ticketportal od 29.12. do 1.1.2021. Predaj lístkov nájdete tu.

Bez make-upu

Okrem online predstavení pre Vás MDTN chystá aj dve série zákulisných dokumentov. V trojdielnej mini sérii Bez make-upu odvysielame dokumenty o vzniku predstavení Svetový Slovák Štefánik, Pinocchio a jeho divadelný sen a Perinbaba. Ponúkame Vám možnosť nahliadnuť do našej divadelnej „kuchyne“, kde sa „pečú“ inscenácie.

V dokumentoch môžete vidieť zábery z prvých stretnutí tvorcov, z čítačiek, zo skúšobného procesu, z konkrétnych predstavení ale aj rozhovory s realizačným tímom. Prvé dve časti sú už na svete a môžete si ich pozrieť na našom YouTube kanáli. Na poslednú časť zo zákulisia rodinného muzikálu Perinbaba sa môžete tešiť v januári.

Bližšie k Vám

V januári sa taktiež môžete tešiť na spustenie 10-dielnej sériu dokumentov „Bližšie k Vám“ s podtitulom „Nie je to len o hercoch“, ktorá predstaví tím a rôzne profesie divadla. Môžete sa v nich dozvedieť koľko ľudí je potrebných na vznik inscenácie, čo všetko sa ukrýva za jedným predstavením alebo kto je to dramaturg.

Na vašu priazeň aspoň na diaľku sa teší stály tím MDTN: Zuzana Mišáková, Michaela Gallová, Karol Rédli, Diana Minarovičová, Štefan Richtárech, Simon Kopunec, Silvia Ďurovcová a mnohí ďalší. Všetkých uvidíte aj na obrazovke. O kameru a strih dokumentov sa postará tím Petra Kotrhu. Video dokumenty vznikajú s podporou Fondu na podporu umenia (FPU) a Mesta Trenčín.

Prežije divadlo?

V roku 2019 Mestské divadlo Trenčín zaznamenalo 52%-ný nárast divákov oproti roku 2018. V roku 2020 sme kvôli koronakríze museli zrušiť min. 49 naplánovaných podujatí a ďalšie boli zastavené v procese plánovania. Tohtoročný prepad tržieb je viac ako 80% a je pre divadlo takmer likvidačný. Preto teraz viac ako inokedy potrebujeme aj Vašu podporu.

Poteší nás aj zhliadnutie a zdieľanie našich dokumentov, ktoré sú zadarmo prístupné na YouTube Mestské divadlo Trenčín. Tí, ktorí máte záujem vidieť naše predstavenia, podporte nás prosím formou kúpenia si vstupenky na naše online podujatie – Pinocchio a jeho divadelný sen. Odmenou Vám bude nie len premiéra krásneho muzikálu, ale aj dobrý pocit z pomoci svojmu divadlu.

Ďakujeme

23. decembra 2020

Najbližšie predstavenia

3.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
10.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
17.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
19.8.2024 - 19:00
Koloničova kúria
Bratislava - Rača
21.8.2024 - 19:00
hrad
Kežmarok
24.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
29.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)
31.8.2024 - 19:00
Átrium pod vežou
Trenčín
v rámci Letné divadelné večery (zdarma)